Штрихове кодування

Контакти:

Тел./факс: (0536) 75-85-12, 75-75-47
моб.тел.: 050-308-03-46, 050-308-91-83
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

GS1Кременчуцьке відділення Полтавської ТПП - офіційний Представник єдиної в державі нумеруючої організації товарів та послуг - Асоціації "ДжіЕс1 Україна".

 

Ми готові виконати для Вас комплекс послуг, пов'язаних зі штриховим кодуванням, а саме:

  • Підготовка та оформлення договірних документів для вступу до Асоціації Товарної Нумерації України "ДжіЕс1 Україна", яка уповноважена представляти інтереси українських виробників і дистриб'юторів у Всесвітній організації GS1 (примітка: щоб отримати штрихкод на продукцію, необхідно стати Учасником асоціації "ДжіЕс1 Україна");
  • Допомога при оформленні Заявки на присвоєння ідентифікаційного номера товарної позиції GTIN (одержання штрихового коду);
  • Інформаційні послуги: популярна, нормативно-технічна та ін інформація, наприклад, масштабування штрихкоду, розміщення його на етикетці та транспортній тарі, підбір кольорів, тощо; чим цікава для Вас система штрихового кодування товарів: складова каталогу товарів і виробників "ДжіЕс1 Україна" в Міжнародному Каталозі GEPIR; пошук власника ідентифікаційного номеру товару в Міжнародному Каталозі; інша інформація, яка так чи інакше стосується штрихового кодування;
  • Виготовлення майстер-файлу (електронний вигляд) або майстер-фільму (виведення на плівку) штрихкодового символу;
  • Перевірка якості нанесення штрихового коду на етикетці / упаковці / (технічний нагляд за якістю маркування - верифікація);
  • Розробка оригінал-макету етикетки і виготовлення самоклеючої етикетки з штриховим кодом GS1 та іншою інформацією.

Замовлення виконують досвідчені фахівці відділу в найкоротші терміни і з відмінною якістю (відділ створений у 1997 року). Всі наші послуги є платними, згідно з Тарифами, затвердженими Полтавською торгово-промисловою палатою.

Завантажити перелік документів для отримання штрихового коду.

Питання, які найчастіше вас цікавлять:

  • Навіщо штриховий код товару?
  • Що закодовано у штриховому коді?
  • Чи є наявність штрихового коду на товарі захистом від підробок?

Як простому споживачу розібратися у всіх цих тонкощах, не витрачаючи коштів і багато часу?

- По-перше, навіщо штриховий код товару? - це вже всім відомо: за допомогою цієї позначки, облік товару на підприємстві - автоматизований, переміщення товару від виробництва до продажу - автоматизовано. Ми, як споживачі, бачимо цей ефективний кінцевий результат, проходячи через касу у супермаркеті з повним, або не дуже, кошиком без особливої затримки. Це зручно.

Але часто допитливий споживач задається питанням: що ж закодовано у тому штриховому коді? і чи є наявність штрихового коду на товарі захистом від підробок? Що стосується першого питання, то існує помилкове уявлення про те, що в штриховому коді на товарі закодована інформація про ціну товару, його споживчі характеристики, класифікацію чи країну походження. Насправді це не так. Штрихові коди, на переважній більшості споживчих товарів, просто містять унікальний ідентифікаційний номер товару, який називають Глобальним номером товарної позиції GTIN. І його призначення дуже важливе, бо він забезпечує унікальну та однозначну ідентифікацію даного товару будь-де у світі. А вже із цим номером в електронних базах даного підприємства чи Національній Нумеруючій організації пов’язується необхідна інформація про товар.

При скануванні найбільш розповсюдженого штрихового коду декодується номер, який складається із тринадцяти цифр. В Україні існує єдина організація, яка нумерує товари та є, в свою чергу, учасником єдиної в світі нумеруючої організації, яка надає префікси (тобто перші три цифри) національним асоціаціям. (Дивіться префікси країн на сайті GS1 Україна)

Тому за префіксом, наприклад, "482", можна визначити тільки те, що той чи інший ідентифікаційний номер присвоєний Асоціацією Товарної Нумерації України. І не слід розглядати префікс, як свідчення країни походження товару. Далі - префікс та наступні кілька цифр разом складають ідентифікаційний номер підприємства в міжнародній системі. Кілька цифр за префіксом підприємства є номером товару.  Остання, тринадцята цифра – контрольна. Її значення залежить від усіх попередніх цифр номеру і обчислюється за стандартним алгоритмом.

 

І останнє, - Чи є наявність штрихового коду на товарі захистом від підробок? Певною мірою, що так. Але на 100% приналежність даного товару, вказаному на етикетці виробнику, можуть визначити тільки відповідні фахівці виробника. Ну, а як же штриховий код може допомогти споживачу у цьому питанні, без залучення спеціалістів? По-перше, якщо штриховий код нанесений не якісно і етикетка бажає виглядати краще, то тут і вчасно задуматися, чи не підробка це? По-друге, внизу, під штриховим кодом ми бачимо цифри, і їх, як правило, - 13. Скориставшись інтернетом, можна внести цей номер в безкоштовну міжнародну довідкову систему нумерації GEPIR - http://newgepir.gs1ua.org і визначити, чи існує насправді такий виробник.