ПАТ «КВБЗ» і компанія GE підписали договір про співпрацю

5 червня, в Одесі у конференц-залі готелю «Gagarinn» відбулася офіційна церемонія підписання угоди про партнерство між ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і компанією GE. Від КВБЗ документ підписав директор з економіки, фінансів та перспективного розвитку Ігор Манаєнков, від GE — керівник компанії в Україні В’ячеслав Фєклин.

Угода з ПАТ «КВБЗ» включає в себе кілька етапів виробництва, а також закупівлю певного обладнання у регіональних постачальників. Складання локомотивів для українських залізниць розпочали минулого місяця на заводі GE Transportation у Ері, штат Пенсільванія, перші поставки заплановано на кінець цього року.

Крім поставок 30 нових локомотивів TE33A, довгострокова рамкова угода GE Transportation з «Укрзалізницею» включає також модернізацію застарілих локомотивів існуючого парку УЗ, а також допомогу в забезпеченні надійної роботи парку шляхом партнерства з довгострокового сервісного обслуговування.

Підписання договору відбулося в рамках форуму UARail & Partners в Одесі, організованого компанією GE Transportation. Як заявили в компанії, метою проведення даного форуму є залучення українських виробників до роботи в ланцюгу постачань і прискорення локалізації виробництва продукції GE Transportation в Україні.

Також у рамках форуму відбувся День постачальника, на якому були присутні провідні українські виробники продукції для залізничної галузі. Обговорювали перспективи співробітництва. Виступили державний секретар Мінінфраструктури Андрій Галущак, сервіс-лідер GE у регіонах Павло Семикопенко, генеральний менеджер GE Transportation по Sourcing & Logistics Дейв Кокс та інші.

На форумі виступив і директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики УЗ Антон Соболевський. Він наголосив на винятковій важливості даної події і висловив надію на подальшу плідну співпрацю Укрзалізниці та компанії GE. Для участі в заході GE запросила десятки провідних українських виробників залізничного обладнання, щоб дізнатися більше про потреби ланцюга поставок компанії, включаючи стандарти якості, процес сертифікації постачальників і важливі компоненти, які компанія має намір придбати в Україні.

Виробники ж змогли більше дізнатися про потенційні можливості приєднання до глобального ланцюга поставок GE Transportation, якщо вони будуть сертифіковані для проекту в Україні. «Запуск нашої стратегії локалізації – важливий крок вперед для нас в Україні, і безпосередня взаємодія із місцевими виробниками обладнання є важливим елементом успіху, – сказав Дейв Кокс, генеральний менеджер GE Transportation по Sourcing & Logistics. – Ми також раді, що уклали з ПАТ«КВБЗ» угоду, яка гарантує, що перші локомотиви GE, які поставлятимуться для «Укрзалізниці», будуть мати місцевий контент прямо тут, в Україні».

«Уже поточного року ми разом з GE поставимо перші 30 локомотивів. Віримо, що цю роботу буде виконано якісно і в строк, – зазначив голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько. – Сподіваємося на продовження контракту у 2019 році, як передбачено чотиристоронньою угодою. Сподіваємося також, що ми не обмежимося поставкою тепловозів, а продовжимо нашу міжнародну співпрацю у випуску іншої продукції, інших видів залізничного транспорту».

«Цей проект може грати ключову роль не тільки у створенні робочих місць в Україні, а й у підтримці її загального економічного розвитку. Збільшення тяги на залізничному транспорті може допомогти збільшити пропускну здатність мережі та збільшити експорт для ключових галузей промисловості, зокрема металургію та сільське господарство, – сказав В'ячеслав Фєклін, менеджер GE в Україні. – Я хотів би подякувати нашому партнеру ПАТ «Укрзалізниці» та іншим зацікавленим сторонам, які дозволили домогтися успіху цього проекту, зокрема Національній інвестиційній раді «УкраїнаІнвест» і Міністерству інфраструктури. Разом ми модернізуємо транспортну систему України з передовими технологіями, щоб закласти міцну основу для довгострокового зростання».

За матеріалами прес-центру ПАТ КВБЗ